dr Tomasz Wierzejski Belfrem UWM 2020

Za nami finał Plebiscytu Belfer UWM 2020! Zwycięzcą został dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych!

W tym roku cały konkurs przyjął odmienną formę w porównaniu z zeszłymi latami. Został podzielony na 3 etapy. W pierwszym z nich wszyscy studenci mieli możliwość zgłosić kandydatów do tytułu Belfra wydziału. Następnie Rady Wydziałowe Samorządu Studenckiego wybrały po 3 kandydatów na każdym wydziale, którzy następnie poddani zostali głosowaniu w II etapie konkursu.  Po jego zakończeniu poznaliśmy 16 pretendentów do tytułu Belfra UWM 2020.

W styczniu odbyło się głosowanie w III etapie plebiscytu, w którym to wszyscy Belfrzy wydziałowi walczyli o głosy studentów. Przed Radami Wydziałowymi Samorządu Studenckiego stało nie lada wyzwanie – musieli zachęcić studentów do głosowania na konkretnego kandydata wyłącznie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Widzieliśmy wiele wspaniałych memów, konkursów, filmów oraz innych postów, które podbijały serca studentów i motywowały ich do głosowania. Łącznie oddano ponad 24 tysiące głosów!

Tegorocznego zwycięzcę plebiscytu poznaliśmy podczas XV Gali Belfra UWM, która transmitowana była online w naszych mediach społecznościowych. Podczas tego uroczystego wydarzenia łączyliśmy się ze wszystkimi Belframi wydziałowymi z ich domowego zacisza. Na Sali Konferencyjnej, skąd transmitowana była Gala, obecni byli jedynie prowadzący, Jego Magnificencja Rektor, dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM, prorektor ds. studenckich, dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM oraz przewodniczący RUSS, Piotr Wałejko.

Widzów przed ekranami przywitał Jego Magnificencja Rektor UWM. W dalszej części wysłuchaliśmy wszystkich Belfrów Wydziałowych. Dziękowali oni studentom, a wielu z nich mówiło, jak ważne jest to dla nich wyróżnienie dające motywacje do dalszego rozwoju.

Zdobywczynią III miejsca została dr hab. Agnieszka Kosewska, prof. UWM z Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa. II miejsce zajęła lek. wet. Ewa Kaczmar z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Tytuł Belfra UWM 2020 przypadł dr. Tomaszowi Wierzejskiemu. To druga wygrana doktora Wierzejskiego – tym samym po raz trzeci plebiscyt zwyciężył przedstawiciel Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Zwieńczeniem Gali oraz całego Plebiscytu był niezwykły koncert Alicji Majewskiej, która wykonała podczas występu swoje największe przeboje.

Plebiscyt Belfra UWM to wydarzenie z 15 letnią tradycją, które na stałe wpisało się w kalendarz roku akademickiego Uniwersytetu i jest bardzo ważnym wyróżnieniem dla wszystkich nauczycieli akademickich.